XXI. GAES Değerlendirmesi

XXI. GAES Değerlendirmesi

  • 31.01.2023

26-28 Ocak 2023 tarihlerinde Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından gerçekleştirilen XXI. Geleneksel Antalya Eğitim Sempozyumu’nda değerli eğitimcilerle yaptığımız röportajların sonuncusunu TÖZOK başkanı Sayın Zafer Öztürk ile gerçekleştirdik. 

Sayın Öztürk, sempozyumun sonlarına yaklaşıyoruz. Bu yılki tema “Cumhuriyetin 100. Yılı ve Eğitimin Geleceği” idi. Sizce nasıl geçirdik semineri?

Cumhuriyet’in 100. Yılına Yakışır Bir Sempozyum

21.’sini düzenlediğimiz organizasyonda en önemli nokta Cumhuriyetimizin 100. yılı olmasıydı. Sizler de biliyorsunuz, bizlerle yıllardır beraber oluyorsunuz. Şunu söyleyebilirim ki herhalde en büyük ve en muhteşemini, Cumhuriyetimizi hatırlatır olanını yapmak istedik. Sanıyorum ki muvaffak da olduk. Çok ciddi bir emek var bu işte. Biliyorsunuz, eğitim alanında Türkiye’de yapılan en büyük organizasyon. Güzel bir nitelendirme var, “Eğitimin Davos’u” deniyor bu organizasyona. Çok özgün değil ama mesajı açık olarak verdiğini düşünüyorum. 

TÖZOK XXI. Geleneksel Antalya Eğitim Sempozyumuna Yoğun İlgi

Organizasyona 2000’in üzerinde tekil katılımcımız oldu. Bunun yanı sıra paydaşlarımızın da yoğun ilgisiyle karşılaştık. 140’ın üzerinde katılımcı firmamıza daha geniş alan sunmak amacıyla bu sene ayrı bir salon açtık. Yayından tutun da teknolojiye kadar, okullarımıza kıyafet tedariği sağlayan firmalarımıza, kırtasiyelerimize kadar bizlerle temasta olan, eğitime gönül veren, eğitimcilerin yanında olan ve işlerini kolaylaştıran herkes buradaydı. 

Eğitim Dünyasının Buluşma Noktası

GAES aynı zamanda eğitim dünyasının bir buluşma noktası. Eğitimcilerimiz, akademisyenlerimiz, bürokratlarımız buradaydı. Burası herkesin birbirini daha yakından anlayıp çok iyi tanıyabildiği bir buluşma noktası, sadece sempozyum değil. Tabii ki öncesindeki hazırlık aşamasının ilmek ilmek dokunduğu bir çalışma takvimi yaşadık aslında. Yarın inşallah sempozyumun sonuna geliyoruz. Sonuç bildirgesinden sonra öğlen gibi, sempozyumu sonlandıracağız. Yarından sonra biz bir hafta dinlenir, bir hafta sonra gelecek seneki 22. sempozyuma hazırlanmaya başlarız. Ben çok mutluyum, gerçekten de tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber, özellikle burada, bu organizasyonu yapmamızı sağlayan prodüksiyon firmamız Stage Plus Event / Bal Prodüksiyon’a, maddi katkıyı sağlayan ve manevi birlikteliği veren, bizimle beraber olan tüm firmalarımıza ve tabii ki bu organizasyonu yapmamızın sebebi öğretmen, kurum ve okullarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz çok güzel bir organizasyon yaptık diye düşünüyorum. Size de sormak lazım, nasıl buldunuz diye ama herhalde sorulara ben cevap vereceğim bugün.

Ben de net olarak söyleyebilirim ki çok keyifli bir organizasyon oldu. Sizin nezdinizde emeği geçen tüm ekibin ellerine, emeklerinize sağlık. Dediğiniz gibi umarız ki 22.sinde yeniden çıtayı daha da yukarı çıkartarak görüşmek dileğiyle. Kapanışı sizinle birlikte yapıyoruz. 

Çok teşekkür ederim, sağolun. Seneye görüşmek üzere, bekleriz.

Zafer Öztürk ile ''XXI. GAES Değerlendirmesi''

Benzer İçerikler