İstanbul'daki En İyi Çocuk Atölyeleri

İstanbul'daki En İyi Çocuk Atölyeleri

  • 15.06.2024

Anne ve babalar olarak, çocuklarımızın boş zamanlarını kaliteli geçirmesini, eğlenirken öğrenmesini, oyun oynarken de bilgiye açık olmasını, kısacası kişisel gelişimini her zaman verimli bir şekilde sürdürmesini isteriz. Bunu sağlamanın yollarından biri de çocuk atölyeleridir. Çocuk atölyeleri sayesinde, çocuklarınız hem keyifli vakitli geçirebilirler, hem yeni bilgiler öğrenirler hem de akranlarıyla kaynaşma fırsatı yakalayarak sosyal gelişimlerine katkı sağlarlar.


İstanbul’da yaşıyorsanız, çocuk atölyeleri konusunda daha çok seçeneğe sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak başka şehirlerde de çok sayıda çocuk atölyesi olduğunu hatırlatalım. Bu yazımızda İstanbul’daki çocuk atölyeleri üzerinde duracağız. İşte çocukların harika vakit geçirebileceği İstanbul çocuk atölyesi seçenekleri.

Happy Nest

Happy Nest

Uzman eğitimcilerin katıldığı Happy Nest atölyelerinde, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikler düzenlenir. Çocuğunuzun farklı etkinliklere tek bir mekanda katılmasını tercih ediyorsanız, Etiler’de bulunan bu atölyeyi düşünebilirsiniz. Happy Nest’te yemek, resim, ahşap, spor, seramik ve drama gibi çeşitli branşlar bulunur.

Mor Parti ve Oyun Evi

İngilizce destekli oyunlar ve etkinlikler düzenleyen Mor Parti ve Oyun Evi, İstanbul’un Bayrampaşa ilçesindedir. 1 - 6 yaş arası çocuklar için atölyeler hazırlayan kurumda resimden satranca, baleden ebru sanatına kadar uzanan çok çeşitli branşlarda etkinlikler yer alır.

Kathre for Kids

Beşiktaş’ta bulunan Kathre for Kids, çocukların el becerilerini resim ve cam sanatı ile geliştirmeyi amaçlar. 6 - 9 yaş arası için uygun olan bu atölyede, çocuklarınız cama şekil vermenin keyfini çıkarabilirler.

Atölye Lokomotif

Çocuğunuzun resme ilgisi varsa, Atölye Lokomotif’te uzman eğitmenler ve sanatçılar tarafından düzenlenen resim atölyeleriyle bu yeteneğini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. 1 - 6 yaş arası çocuklar için düzenlenen bu atölyeler, geleceğin ressamlarını yetiştirmeyi hedefler.

Beg’s Bakery

Anadolu yakasının Kadıköy ilçesinde bulunan Beg’s Bakery, çocuklar için pastacılık eğitimleri verir. Mutfağa ve yemek pişirmeye ilgisi olan çocuklara uygun atölyelerden biri olan Beg’s Bakery’de çocuklarınız rengarenk pastalar ve çeşitli şekillerde kurabiyeler pişirerek, eğlenceli zaman geçirebilirler.

Atölye Pixiu

Atölye Pixiu

Eyüp’te bulunan Atölye Pixiu’de 14 aylık bebeklerden 14 yaşındaki çocuklara kadar uzanan geniş bir yaş skalasına yönelik atölyeler bulunur. Yaratıcı sanat, wood-art, yoga, resim, jimnastik, heykel gibi branşlarda etkinlikler düzenleyen firma, aynı zamanda çocuklarını bekleyen anneler için de kitap okuyabilecekleri, sohbet edebilecekleri ve çay kahve içebilecekleri kafe hizmeti sunar.

Atikind Atölyeleri

Avrupa yakasında yer alan bir atölyeyi tercih ediyorsanız, Bakırköy’deki bu atölyeyi inceleyebilirsiniz. Hafta içi anaokulu olarak da hizmet veren Atikind, aynı zamanda hem oyun etkinlikleri hem de anne bebek etkinlikleri düzenler. Özellikle de bir yaşında bebeğiniz varsa, onun için etkinlikler bulmakta güçlük yaşıyorsanız, Atikind Atölyeleri tam size göre demektir.

Nefes Sanat Merkezi

Ümraniye’de bulunan Nefes Sanat Merkezi, 2 - 6 yaş arasında çocuklar için çok çeşitli etkinlikler düzenlenler. Oyun grupları, piyano, yaratıcı drama, yoga, keman, şan, flüt, resim ve dans bu atölyelerden sadece bazıları.

Siz de bulunduğunuz bölgedeki çocuk atölyesi seçeneklerini değerlendirerek, çocuklarınızın boş zamanlarında eğlenceli oyunlar oynamalarını, el becerilerini geliştirmelerini ve arkadaşlık duygularını pekiştirmelerini sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler