Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıran Telefon Uygulamaları

Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıran Telefon Uygulamaları

  • 15.06.2024

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşamımızdaki yerini her geçen gün artıran mobil uygulamalar hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ebeveynlerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen telefon uygulamaları, anne ve babaların çocuklarını güvende tutmalarına ve özgürlüklerini kısıtlamadan nerede oldukları hakkında bilgi sahibi olmalarına katkı sağlıyor. Genellikle hem iOS hem de Android destekli olan ebeveyn uygulamaları tüm akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilir.

İşlevsel Özellikler Sunan Ebeveyn Uygulamaları

İşlevsel Özellikler Sunan Ebeveyn Uygulamaları

Siz de akıllı telefonların günlük işler için kullanıldığı günümüzde, ebeveynlik uygulamalarıyla çocuklarınıza her an ulaşabilirsiniz. Nerede, ne yapıyor, hangi sosyal kanallarda zaman geçiriyor? Tüm bu bilgilere ulaşmanız bu uygulamalar sayesinde artık çok kolay. Bu konuda sizlere faydalı olabilecek uygulamalara gelin birlikte bakalım.

Find My Kids

Çocuğunuzun GPS ile her an takip edebilmenizi sağlar. Okul ve ev arasında izlediği rotayı görebilir, “Okula ulaştı” gibi bildirimler alabilirsiniz. Çocuğunuzun telefon bilgilerini de sunan bu uygulama, ne kadar şarjı kaldığını, oyunlarda ne kadar zaman harcadığını size gösterir.

Mobil uygulamasını iOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz. 

WebMD

Bu uygulama dünyanın önde gelen araştırma merkezleri ve sağlık kuruluşları tarafından oluşturulan içeriklerden oluşur. Çocuğunuzun sağlığı ile ilgili bilgilendirici paylaşımlar görebilirsiniz. Semptom araması yaparak farklı hastalık ihtimallerini araştırabilmenizi sağlar.


Mobil uygulamasını iOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz. 

Skype

Çocuklarınızla aranızda mesafe olduğunda görüntülü görüşme yapabilmenize yardımcı olur. Sadece çocuklar için değil, uzakta olduğunuz tüm aile üyeleriyle her an görüntülü konuşabilir, sosyal bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Mobil uygulamasını  iOS ve Android marketlerden indirebilirsiniz. 

Mom’s Daily Planner

Rutin günlük ev işlerini ve alışveriş listelerini takip edebileceğiniz bir planlama uygulamasıdır. Çocuklu ailelerde doğru bir takvim oluşturulmadığında işler karışabilir. Önemli günler, okul etkinlikleri, alışverişte unutulmaması gerekenler için bu uygulama çok faydalı olur. Farklı renkler ve işaretler sayesinde günlük, haftalık, aylık planlar yapabilirsiniz.

Mobil uygulamasını iOS uygulama marketinden indirebilirsiniz. 

Ebeveyn Uygulamaları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebeveyn Uygulamaları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ebeveyn kontrolü sunan uygulamaları kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çocuğun bilgisi olmasıdır. Çocuğa haber vermeden onu takip etmek, özgürlüğüne yapılan olumsuz bir müdahale olarak algılanabilir.
  • Çocuğunuzla aranızdaki güven bağlarını yıpratmamak için tercih ettiğiniz uygulamayı ve ne işe yaradığını açıklayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz ailesini hep yanında hissederek güven duygusu yaşayabilir.
  • Ebeveyn olarak çocuğunuzun sağlıklı ve güvende olması sizin için her şeyden önemlidir. Ama burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu uygulamalar nedeniyle çocuğun bireysel alanlarına izinsiz müdahale etmemek gerektiğidir. 
  • Önemli bir durum olmadığı sürece çocuğunuzun sorunları kendi başına çözmesine fırsat verebilirsiniz.

 

Çocuğunuzun tablet, telefon ve bilgisayar gibi araçlarda geçirdiği zamanı düzenlemek için siz de ebeveyn kontrolü sağlayan uygulamaları tercih edebilirsiniz. Oyun içi satın almaları engelleyen, yaş sınırıyla güvenli internet kullanımı sunan uygulamalar ebeveynlerin hayatını kolaylaştırır. Siz de ebeveynlere hitap eden bu programlarla çocuğunuza destek olabilirsiniz.

Benzer İçerikler