Netflix'te İzlenebilecek Çocuk Filmleri

  • 18.08.2022

Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte, evde ailenle yapabileceğin aktiviteler de aynı hızla artış gösterdi. Birlikte yapılabilecek aktivitelerin başında ise, film izlemek geliyor.

“Hangi filmi izleyelim?” sorusu Netflix ile birlikte yerini çok zengin bir içeriğe bıraktı. Netflix’te ailenle izleyebileceğin filmlere gel birlikte bakalım.

Kung Fu Panda (2008)

Kung Fu Panda (2008)

Kim demiş animasyonlar sadece çocuklar içindir diye? Ailenle birlikte izleyebileceğin Kung Fu Panda, bu görüşü yıkan animasyonlardan sadece bir tanesi. Film, ailesinin makarna dükkanı olan beceriksiz panda Po’nun Kung Fu dünyasına girerek adım adım bir dövüşçüye dönüşmesini anlatıyor.

Bücür (2018)

Bücür (2018)

Bir bilgisayar dehası olan Umut’un annesini ararken başından geçen maceraları anlatan filmi izlerken çokça güleceğine emininiz. Umut annesini bulabilmek için İstanbul yollarına düşerken, başını olmadık belalara sokuyor.

Matilda (1996)

Matilda (1996)

Matilda, ilgisiz bir anne ve babanın kendi halinde büyüyen küçük kızıdır. Bir gün tesadüfen zihin gücüyle eşyaları hareket ettirebildiğini keşfeder. Ailesi ona inanmasa da, ona inanan birileri çıkacaktır. Matilda, hayal gücü ile bezenmiş eğlenceli bir film seçimi olarak seni bekliyor. Üstelik usta oyunca Danny DeVito’nun bu filmdeki performansını mutlaka görmelisin.

Sihirli Güreşçi (2020)

Sihirli Güreşçi (2020)

11 yaşındaki Leo’nun hayatı sihirli bir güreş maskesi bulmasıyla tamamen değişir. Bu maskeyi en büyük hayali olan WWE yarışmasına katılıp süperstar olmak için kullanacaktır. Efsane olmuş rakiplerle ringe çıkan Leo’nun bu hayali gerçek olacak mıdır? Sen de ailenle keyifli bir film gecesi için bu filmi tercih edebilirsin.

Paddington (2014)

Paddington (2014)

İngiliz hayranlığı genç ayıyı Peru’dan Londra’ya getirir. Ancak Paddington istasyonunda yolunu kaybeder. Neyse ki burada iyi niyetli bir aile ile karşılaşır. Aile, bu sevimli ayıyı evine alır ve ona karşılaştıkları istasyon olan Paddington ismini verir. Her şey yolunda giderken, Paddington’un bir hayvan doldurma sanatçısı ile karşılaşması tüm işleri altüst eder. Bu filmi de aile sineması listene ekleyebilirsin.

Bizim Köyün Şarkısı (2018)

Bizim Köyün Şarkısı (2018)

Müzik yarışmasına katılmak üzere olan Çınar, tam o sırada kötü bir haber alır. Babası, köye geri dönme kararı almıştır. Babasını bir türlü ikna edemeyen Çınar, en sonunda pes ederek ailesi birlikte köye gider. Köyde yepyeni arkadaşlıklar edinen Çınar, bir yandan da hayalini gerçekleştirmenin yollarını aramaktadır. Müzik ve dostluk üzerine olan bu filmle eğlenceli bir akşam geçirebilirsin.

Mogli Orman Çocuğu (2018)

Mogli Orman Çocuğu (2018)

Mogli, ormanda bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilmiş bir çocuktur. Ormandaki tüm hayvanlar tarafından kendilerinden biri gibi kabul edilmiştir. Bir tanesi hariç… Onu istemeyen tek hayvan, kaplan Shere Khan’dır. Bu duruma Mogli’nin insan kökeni ile yüzleşmesi de eklenince, işler daha tehlikeli bir hal alacaktır. Filmi izlerken sen de Mogli’nin mücadelesinden etkilenebilirsin.

Netflix çocuk filmleri türünde de çok zengin bir arşiv sunuyor. Ailenle birlikte ekranın başına geçip keyifli bir film akşamı geçirmek için önerilerimizi inceleyebilirsin.

Benzer İçerikler