YouTube Eğitim Kanalları

YouTube Eğitim Kanalları

  • 02.10.2023

Elinin altındaki tablet ya da bilgisayar aslında kocaman bir dünyaya açılıyor. Anne ve baban çocukluğunda bir bilgiye ulaşmak istediğinde ciltlerce ansiklopedileri karıştırır ya da kütüphaneye giderek oradaki kitapları incelemek zorunda kalırken, sen merak ettiğin ya da öğrenmek istediğin bilgileri, evinin konforunda araştırarak, sadece saniyeler içinde bulabilirsin.

YouTube da günümüzün önemli bilgi kaynaklarından biri. Bu dijital bilgi kaynağı, sadece eğlenceli içerikleriyle seni güldürmekle kalmaz, eğitici kanallarıyla da derslerine yardımcı olabilir, olduğun yerde seni dünya turuna çıkarabilir, gelişmiş laboratuvarlarda deneyler yaptırabilir, yabancı dilini ilerletebilir, yeni bir hobi edinmeni sağlayabilir. Sen de YouTube’un bu eğitici kanallarını keşfe çıkmak istersen, bu yazı tam sana göre. İşte birbirinden renkli ve eğitici YouTube kanalları.

DaVinci TV Türkiye

DaVinci TV Türkiye

Bilime ve fen dersine ilgin varsa, bu kanalı mutlaka takip etmeni öneririz. Türkçe dublajlı olarak hazırlanan videolar sayesinde, kodlama ve robotikten bilimsel deneylere kadar pek çok içerik bulabilirsin.

Disney Channel Türkiye

Çizgi filmler ve gençlik dizileri izlemek hoşuna gidiyorsa, Disney Channel Türkiye’de aradığını bulabilirsin. Sihirli Haberler, Hannah Montana, Doktor Dottie, Prenses Elena ve LoliRock hoşuna gideceğini düşündüğümüz içeriklerden sadece birkaçı. Daha fazlasını görmek istersen, Disney Channel Türkiye’yi ziyaret edebilirsin.

NatGeo Kids

Dünyayı keşfetmek eğlenceli geliyor mu? Peki, vahşi hayvanların hayatlarını merak ediyor musun? Dünyayı keşfederken hayvanların hayatlarına daha yakından bakmak, bilimsel deneyler yaparken İngilizceni geliştirmek hoş olmaz mı? Hepsi ve daha fazlasını İngilizce olan NatGeo Kids’te bulabilirsin.

Minute Earth

İngilizce olan bir başka kanal da Minute Earth. Bu kanalda dünyamız ve gezegenimize ait pek çok eğlenceli içerik animasyonlar eşliğinde anlatılıyor.

Khan Academy

Khan Academy

İsmi seni yanıltmasın, çünkü bu kanaldaki içeriklerin hepsi Türkçe. Geniş bir yaş grubu aralığında içerikler hazırlayan Khan Academy’de, matematik, ekonomi, sanat, fen ve daha pek çok ders ile ilgili videolar bulunuyor.

Lezzetli Robot Tarifleri

Lezzetli oldukları konusunda garanti veremeyiz, ama yine de robot yapmak istersen bu kanalı takip edebilirsin. Bu kanalda izleyeceğin videolar sayesinde en basit malzemeler ile bile robot yapabileceksin. Fen ve fizik konularına ilgi duyuyorsan, bu kanalı seveceğine eminiz.

Ruhun Doysun

Tüketim çılgınlığı almış başını giderken, üretmenin ve tutumlu olmanın önemini anlatan videolar ile çevrecilik hakkında bilgiler edinebilirsin. Doğaya ve çevreye duyarlı nesiller yetiştirmeye amaçlayan Ruhun Doysun ile başka kültürleri yakından tanımak ve genel kültürünü geliştirme fırsatı yakalayabilirsin.

YouTube eğitim kanalları birbirinden farklı, eğlenceli ve eğitici içerikleri ile evindeki dijital öğretmenlerin olmaya aday. Sen de birbirinden keyifli ve eğitici YouTube kanalları ile boş vakitlerini merak ettiğin konular hakkında bilgiler edinmeye ayırabilirsin.

Benzer İçerikler