MEB EBA KKTC’de Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemine Hazır

MEB EBA KKTC’de Yeni Eğitim ve Öğretim Dönemine Hazır

  • Egitim.com
  • 02.11.2022

Eğitimde dijital dönüşüm süreçlerinin hızlanmasıyla birlikte öğrenci ve öğretmenlerin etkileşim halinde olmasını sağlayan dijital platformların kullanımı giderek yaygınlaşıyor. KKTC’de 2020 yılından beri öğrenci ve öğretmenlerin buluşma noktası olan dijital eğitim platformu kısa adıyla EBA olarak bilinen Eğitim Bileşim Ağı, 2022-2023 öğretim döneminde de güncel versiyonuyla KKTC’li öğrenci ve öğretmenlere hizmet vermeye devam ediyor. 

MEB EBA Nedir?

MEB EBA teknolojinin eğitime entegrasyonunu amaçlayan aynı zamanda sosyal paylaşımı destekleyen,  dijital bir eğitim platformudur. Bütünsel bir eğitim çözümü olarak tasarlanan platformdan zengin eğitim içeriklerine ulaşabilmenin yanı sıra; iletişim, üretim ve yönetim süreçleri de yürütülebilmektedir. Öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini eğitsel bir platformda buluşturan EBA, eğitim paydaşları arasındaki iletişimin ve sosyal paylaşımın artmasına katkı sağlar.

KKTC’den MEB EBA’ya Nasıl Erişim Sağlanır?

Kullanıcılar sisteme erişmek için web sitesi ya da mobil uygulama seçeneklerinden birini tercih edebilirler. Sisteme web sitesi üzerinden erişmek isteyenler mebeba.mebnet.net/ adresini kullanabilirler. Mobil kullanım için Google Play veya App Store’daki arama çubuğuna “KKTC EBA” yazarak uygulamayı indirilebilirler.

MEB EBA’ya giriş yapmak isteyen öğretmenler MEBBİS, Smart School ya da Portal’daki kullanıcı adı ve parolalarını kullanabilirler. Sisteme ilk kez giriş yapacak öğrenciler ise kullanıcı adı alanında okul kaydında kullandıkları kimlik numaralarını ve şifre alanına ##20MeKb20## şifresini yazabilirler. 

Ayrıca MEB EBA Mesleki Gelişim alanında hizmet içi öğretmen eğitimleri kapsamında yer alan çevrim içi kurslara30 Kasım 2022 Çarşamba gününe kadar mebeba.mebnet.net/ adresi üzerinden erişim sağlanabilecek.

Detaylı bilgiye videodan ulaşabilirsiniz.

MEB EBA KKTC’de YENİ EĞİTİM ve ÖĞRETİM DÖNEMİNE HAZIR

Benzer İçerikler