Çocuklar İçin Eğitici YouTube Kanalları

Çocuklar İçin Eğitici YouTube Kanalları

  • 22.09.2023

Eskiden çocuklar evde geçirdikleri zaman içinde genelde evcilik oynar, arabalarını yarıştırır ya da resim yapardı. Günümüzde teknolojinin sunduğu olanaklara bağlı olarak, onların oyun anlayışlarında değişiklikler yaşanıyor. Çocuklarınız artık akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara ilgi duyuyor ve er ya da geç onlarla tanışıyor. Bu durum yanlış internet kullanımı gibi sorunları da beraberinde getiriyor. Ancak çocuğunuzun interneti doğru kullanması ve kendisi için faydalı içeriklere ulaşması için ebeveynlerin bazı önlemler alması önem taşıyor.

Özellikle YouTube gibi sosyal medya platformları, çok çeşitli içerikleri içinde barındırıyor. Eğlenceli videolar, çizgi filmler, çocuk programları, belgeseller ve daha pek çok faydalı içerik, YouTube'da yer alıyor. Çocuklar da YouTube'daki içerikleri oldukça büyük bir ilgiyle takip ediyor. Sizin çocuğunuz da telefon ve tablet kullanmaya meraklıysa, eğitici YouTube kanalları sayesinde, hem kaliteli vakit geçirmesini hem de faydalı bilgiler edinmesini sağlayabilirsiniz. Eğitici Türk YouTube kanalları listesini sizler için derledik.

Ebeveynlerin Çocuklarına Rahatlıkla İzletebileceği YouTube Çocuk Kanalları

Ebeveynlerin Çocuklarına Rahatlıkla İzletebileceği YouTube Çocuk Kanalları

Da Vinci Kids Türkiye: Çocuğunuz bilime ve deney yapmaya meraklıysa, bu kanal  onun ilgilenebileceği bir YouTube kanalı olabilir. Ailece uygulayabileceğiniz deney videoları, çocuğunuzla birlikte keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacak.

Limon ile Zeytin: Hayatımıza Salih Memecan'ın Sabah gazetesinde yayınladığı Sizinkiler isimli karikatürlerle giren bu ikili, Youtube'daki videoları ile maceralarını sürdürüyor. Çocuğunuz, çok yakın arkadaş olmalarına rağmen birbirinin zıddı karakterlere sahip olan Limon ile Zeytin'in eğlenceli maceralarını keyifle izleyecektir.

İkido TV: Okul öncesi çocuklar için hazırlanmış bu YouTube kanalında çocuk şarkıları ve masallar yer alıyor. Aynı zamanda çocuğunuzun İngilizce şarkılara da yatkınlık kazanmasını istiyorsanız, bu kanalda İngilizce çocuk şarkılarının da bulunduğunu hatırlatalım.

Afacan TV: Çocuklar için hem eğlenceli hem de eğitici videolar yayınlayan Afacan Tv, beş milyonun üzerinde aboneye sahip. Üç yaş ve üzerindeki çocukları hedef alan kanal, aynı zamanda dil eğitiminin geliştirilmesine de katkı sağlıyor.

Twin Bilim: Bilim ve teknoloji ile ilgilenen çocuklar için hazırlanan Twin Bilim, kodlama ve robotik ile ilgili birbirinden renkli videolar yayınlıyor.

Lezzetli Robot Tarifleri: Bu kanal bilim, fizik ve teknoloji alanlarına ilgili 13 yaş ve üzerindeki çocuklara, isminden de belli olacağı üzere robot yapmayı öğretiyor. Temel olarak çocuklar için robotik, kodlama ve elektronik gibi alanlara değiniyor. 

Homur ve Gomur: Dört yaş ve üzerindeki çocuklar için hazırlanmış olan bu kanalda, oyuncakların hikayeleri yayınlanıyor. Her cumartesi yeni bir video ekleniyor.

Disney Channel Türkiye: Çocuklar için birbirinden eğlendirici ve bilgilendirici programların yer aldığı Disney Channel Türkiye'de yok yok diyebiliriz. Hannah Montana'dan Sihirli Haberler'e, Esrarengiz Kasaba'dan Prenses Elena'ya kadar çok zengin bir içerik listesine sahip.

Çocuğunuzun yaşına ve ilgi alanlarına göre seçebileceğiniz YouTube kanalları sayesinde, hem tablet ve telefonlardan ulaşabilecekleri interneti faydaya çevirebilir hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler