Sessiz Sinema için Film Örnekleri

Sessiz Sinema için Film Örnekleri

  • 12.06.2024

Ailen veya arkadaşlarınla oynayabileceğin sessiz sinema, hiçbir materyale ihtiyaç duymayacağın en zevkli oyunlardan biridir. Sadece oyuncuların yeterli olduğu bu aktivitede anlatılacak filmi doğru seçmek oyundan alacağınız keyfi artırabilir. Bu yüzden, oyunun basit kurallarına da değinerek hazırladığımız sessiz sinema film isimleri listesini hemen incelemeye başlayabilirsin.

Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Eşit sayıda iki gruba ayrıldıktan sonra gruplardan biri, bulduğu film adını karşı ekipten bir oyuncunun kulağına söyler. Kulağına söylenen oyuncu da kendi grup arkadaşlarına bu filmi anlatmaya çalışır. Önceden belirlenen süre içinde anlattığı filmi arkadaşları bulabilirse  o grup kazanır. Anlatıcının konuşması yasaktır ve yalnızca jest ve mimiklerle iletişim kurmak zorundadır. Filmin kaç kelime, yerli mi ya da yabancı mı olduğuna dair bilgiyi, işaretlerle anlattıktan sonra oyunun en eğlenceli bölümü başlar.

Sessiz Sinemada Anlatılacak En İyi Yerli Filmler

Sessiz Sinemada Anlatılacak En İyi Yerli Filmler

Sessiz sinemada anlatılacak filmler jest ve mimiklerle anlatılırken eğlenceli anlar yaşatacak yapımlar arasından seçilebilir. Hemen herkes tarafından bilinmesine rağmen sözlü iletişim olmadan anlaşılması zor olan bazı yerli filmleri senin için listeledik:

  • Hababam Sınıfı Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı ve Rıfat Ilgaz’ın romanından uyarlanan bir komedi filmidir. Her yaş grubundan izleyicisi olan bu film her zaman, sessiz sinema film örnekleri listelerinde yerini yer alır.
  • Kış Uykusu Ülkemize yıllar sonra Cannes Film Festivalinin büyük ödülünü kazandıran bir yapımdır. Nuri Bilge Ceylan’ın bu filmi, ismi sayesinde, sessiz sinema oynarken eğlenceli dakikalar yaşatır.
  • Kibar Feyzo Atıf Yılmaz’ın yerli sinemaya adını altın harflerle kazıdığı filmlerinden biridir. Kemal Sunal’ın başrolünde yer aldığı filmi, karikatürize edilmiş jestlerle keyifle anlatabilirsin.
  • Eşkıya Kültleşmiş sahneleri sayesinde sessiz sinema için filmler listelerinin öne çıkan eserlerindendir. Yavuz Turgul’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği bu filme oyunda yer verebilirsin.

Sessiz Sinema için Yabancı Film Örnekleri

Sessiz Sinema için Yabancı Film Örnekleri

Dünya sinemasından seçim yapmanı kolaylaştırmak adına derlediğimiz sessiz sinema oyunu için filmler sayesinde, unutulmaz bir oyun deneyimi yaşayabilirsin. En iyi sessiz sinema filmleri, aynı zamanda genel kültürünü geliştirmene yardımcı olabilir. Bu filmler arasında:

  • Maymunlar Cehennemi Filmi anlatmak kolay olsa da, oyunu oldukça komik hale getirir. Filmi anlatan kişi, maymun hareketleri yaparak ve muz yiyerek filmin tahmin edilmesini sağlamaya çalışabilir.
  • Harry Potter Sinema tarihinin en sevilen serileri arasındadır. Gözlük takabilir ve bir kalemi büyülü asa gibi sallayabilirsin. Etrafta bulunan eşyaları kullanmaya uygun, kostümleriyle öne çıkan bir film olduğu için ekibin bol bol gülmesine ortam hazırlar.
  • Örümcek Adam En sevilen süper kahraman filmlerinden biridir. Sessiz sinema için film isimleri derlemesinde son olarak yer verdiğimiz bu filmi canlandırarak, akrobatik hareketlerle oyunun tadını sonuna kadar çıkarabilirsin.

Sen de yerli ve yabancı film önerilerimizden yararlanarak arkadaşlarınla ya da ailenle eğlenceli vakitler geçirebilir, tahmin edilmesi zor seçeneklerle rakip takımı zorlayabilirsin.

Benzer İçerikler