Evde Oynanabilecek 2 Kişilik Oyunlar

Evde Oynanabilecek 2 Kişilik Oyunlar

  • 25.07.2024

Kardeşinle, annenle, babanla veya arkadaşınla farklı farklı oyunlar oynamak ister misin? Üstelik yalnızca iki kişi ile oynanan bu oyunlar için fazladan arkadaşlara da ihtiyacın yok. Evde 2 kişilik oyunlar, vakit geçirebileceğin en iyi aktivitelerdendir. Bu oyunlarla teknolojiden biraz uzak kalabilir, çevrendekilerle keyifli vakit geçirebilirsin. Evde iki kişilik oyunlar hangileri merak ediyorsan, gel birlikte bakalım.

Evde Oynanabilecek 2 Kişilik Oyunlar

Evde Oynanabilecek 2 Kişilik Oyunlar

Evde oynanacak 2 kişilik oyunlar sayesinde kardeşinle birlikte sıkıldığınız bir anı keyifli bir ana dönüştürebilirsin. Misafirin olan arkadaşınla da eğlenceli vakit geçirebilirsin. İşte evde oynanabilecek 2 kişilik oyunlar ise şunlar:

İsim Şehir Oyunu
Eskilerden beri oynanan oyunlardan biri İsim Şehir. İsim Şehir için iki kağıda ve iki kaleme ihtiyacın var. Kağıdı yan çevirip sırasıyla “İsim, şehir, bitki, hayvan, eşya, artist ve puan” sütunları oluştur. Daha sonra arkadaşınla birlikte oyuna başlayacağınız harfi belirle. Belirlenen harfe göre sütunları doldurduktan sonra puanı hesapla ve bir sonraki tura geç. Oyunda her doğru cevap 10 puan, iki aynı cevap ise 5 puandır.

BOM
Evde oynanan iki kişilik oyunlar arasında yer alan BOM, hızlı hızlı oynandığında çok eğlenceli. İkiden daha fazla kişiyle oynanabilse de iki kişiyle oynandığında daha keyifli. Oyuna başlamadan önce bir rakam belirle. Daha sonra birden başlayarak sırayla arkadaşınla saymaya başla. Belirlenen sayının kendisine ve katlarına geldiğinizde “BOM” demeniz gerekli. BOM demeyen oyuncu oyunu kaybeder ve yeni bir rakamla oyuna tekrar başlanır.

Sıcak Soğuk
Sıcak Soğuk oyunu da  iki kişi oynanabilecek oyunlardan biri. Öncelikle oyunculardan birinin evin herhangi bir yerine bir nesne saklaması gerekli. Diğer oyuncu bu nesneyi bulurken saklayan kişi, arayan arkadaşı her yaklaştığında sıcak, uzaklaştığında ise soğuk demeli. Nesneyi arayan oyuncu bulduğunda sıra diğer oyuncuya geçer.

Kelime Üretme
Bu oyun hemen hemen herkesin oynadığı ve keyif aldığı oyunlar arasında yer alıyor. İki kişilik evde oynanabilecek eğlenceli oyunlardan biri olan kelime üretme için öncelikle oyunculardan birinin bir kelime söylemesi gerekiyor. Diğer oyuncu ise arkadaşının söylediği kelimenin son harfinden yeni bir kelime türetmeli. Oyun bu şekilde oyunculardan biri şaşırana kadar ilerler.

Evet / Hayır
Adından da anlaşılabileceği gibi bu oyunun temel amacı karşı tarafa evet veya hayır dedirtebilmek. Oyunculardan biri, diğerine sürekli soru sorar. Bu soruların cevaplarının “Evet” veya “Hayır” olması gerekli fakat soru sorulan oyuncu hiçbir şekilde sorulara böyle cevap vermemeli. Oyuncu “Evet” veya “Hayır” derse yanar ve sıra diğer oyuncuya geçer.

Kelime Avcısı
Kelime Avcısı oyununun en başında bir hece belirlenir. Daha sonra oyuncular sırayla bu heceden kelimeler bulmaya çalışır. İki kişilik oyunlardan biri olan kelime avcısında sözcük hazinesinin geniş olması oyunu uzun süre sürdürebilmek için oldukça önemlidir.

Bu tür oyunlarla arkadaşlarınla ve ailenle birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsin. Evde herhangi bir eşya ve ekipmana ihtiyaç duymadan oynayabileceğin bu oyunlar, sosyalleşmene de yardımcı olabilir.

Benzer İçerikler