TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI YAPAY ZEKA ZİRVESİ: AI [TOMORROW SUMMIT]

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI YAPAY ZEKA ZİRVESİ: AI [TOMORROW SUMMIT]

  • 20.03.2023

Yapay Zekâ Politikaları Derneği’nin (AIPA) pek çok farklı sektörden alanında uzman kişiyi bir araya getirerek yapay zekâ ile ilgili bilgi birikimlerini katılımcılara aktarmak amacıyla düzenlediği AI [Tomorrow Summit] 2023, 24-25 Mart 2023 tarihlerinde çevrim içi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

19 oturumda, 80 konuşmacı yapay zekânın farklı sektörlere etkilerini değerlendirecek

Ülkemizde yapay zekâ ile ilgili farkındalık oluşturmak ve yapay zekâ stratejilerini desteklemek amacıyla çalışmalar yürüten AIPA, bu yıl ikincisini düzenlediği AI [Tomorrow Summit] ile Türkiye’nin yapay zekâ alanındaki potansiyelini tüm dünyaya göstermeyi hedefliyor. Zirvede teknoloji alanında son günlerin popüler başlıklarından olan; Metaverse, ChatGPT gibi başlıklar ele alınacak. Zirve boyunca toplam 19 oturum gerçekleştirilecek ve 80 konuşmacı bilgi paylaşımında bulunacak. 

“Eğitimde Yapay Zekâ Etkisi” AI [Tomorrow Summit] 2023’te ele alınacak

AI [Tomorrow Summit] 2023’ün “Eğitimde Yapay Zekâ Etkisi Oturumu”nun moderatörlüğünü AIPA Yönetim Kurulu Üyesi ve Vizyon Koleji Kurucusu Abdülkadir Özbek üstlenirken, konuşmacılar; SEBİT – Veri Analitiği ve AI/ML Karar Destek Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Gürer, Türk – Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Posos Devrani, AIPA Yönetim Kurulu Üyesi ve İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Veri Bilimi Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şebnem Özdemir ve Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Samur olacak. Oturum 24 Mart Cuma günü 17:00-18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Zirvedeki diğer oturumlar ve konuşmacılarla ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Yapay zekâ alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek için etkinliğe bağlantıdan ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz.