Sevilen Çocuk Tiyatrosu Oyunları

Sevilen Çocuk Tiyatrosu Oyunları

  • 15.04.2024

Çocuk tiyatro oyunları, çocuklar için hem eğlenceli vakit geçirebilecekleri hem de eğlenirken öğrenebilecekleri aktiviteler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kişisel gelişimleri için de oldukça önem taşıyor. Çocuk tiyatrosu sayesinde dünyayı keşfediyorlar, hayal güçleri genişliyor ve iletişim becerileri güçleniyor.

Siz de çocuğunuza tiyatroyu sevdirmek ve keyif alacağı oyunlar izlemesini sağlamak istiyorsanız, işte sevilen 5 çocuk tiyatro oyunu:

Pollyanna Mutluluk Müzikali

Pollyanna Mutluluk Müzikali

Sadece çocuklar için değil, 7’den 77’ye her yaştan izleyiciye açık olan Pollyanna Mutluluk Müzikali, yazar Eleanor H. Porter’ın eserinden uyarlanarak sahnelenir. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynanmakta olan Pollyanna Mutluluk Müzikali’nde, önce annesini, daha sonra da babasını kaybeden Pollyanna’nın yaşadığı tüm zorluklara rağmen umudunu yitirmeyen bakış açısı konu edilir.

Turta Girmemiş Orman

Turta Girmemiş Orman’ın sevimli aşçı ejderhasının büyük bir derdi var. O da en sevdiği dağ çileklerinden yemesine izin verilmemesi. Bu durum ejderhanın canını öyle sıkar ki, sonunda en yakın arkadaşı olan Devcan duruma el atmaya karar verir. Ama bu sevimli ikilinin bilmediği bir gerçek vardır. Ormanda çıkan yangın çileklerle ilgili çok önemli bir sırrı ortaya çıkarır. Peki, ama bu sır ne? İstanbul Devlet Tiyatroları’nın bir oyunu olan Turta Girmemiş Orman, 4 yaş ve üzerindeki çocuklar için sahnelenir. 

Küçük Prens

Düşler Perdesi’nin tek perdelik bu oyununda, yetişkinlerin dünyasına bambaşka bir gözle bakan Küçük Prens’in yaşadıkları anlatılır. Gezegenindeki çiçekle yaşadığı anlaşmazlıktan sonra biraz uzaklaşmaya karar veren Küçük Prens’in yolu Sahra Çölü’ne düşer ve orada bir pilot ile tanışır. Oyun boyunca pilotun anlatımıyla, Küçük Prens’i daha yakından tanıyabilirsiniz.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie Bucket, çikolata düşkünü bir çocuktur, ancak çikolatayı yılda bir kez sadece doğum gününde yiyebilmektedir. Bir gün evinin yakınındaki çikolata fabrikasının sahibi, gelecekteki varisini bulmak için bir yarışma düzenler. Tesadüfler, Charlie’nin de bu yarışmaya katılmasını sağlar. Bakalım, çok sevdiği çikolatayı yılda sadece bir kez yiyebilen Charlie, dünyanın en ünlü bu çikolata fabrikasının gelecekteki varisi olabilecek midir? Çocuğunuzla birlikte, Tiyatro Bozok oyuncularının sahnelediği bu tiyatro oyununu izleyerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler