Netflix'te İzlenebilecek Çocuk Dizileri

Netflix'te İzlenebilecek Çocuk Dizileri

  • 18.05.2024

Çocuk dizileri, çocukların eğlenirken öğrenmesine olanak tanıyan içerikler arasında yer alıyor. Bu içerikleri seyredebilmek için pek çok platform bulunuyor. Bu platformlardan biri olan Netflix’te de bilimden maceraya, sanattan fantastiğe kadar birçok farklı konuyu ele alan çocuk dizileri bulunuyor. Bu diziler sayesinde boş zamanlarını daha eğlenceli şekilde geçirebilirsin. Eğlenceli olduğu kadar eğitici olan Netflix çocuk dizileri birçok farklı dünyaya ilgi duymana da yardımcı olabilir. Çocuklar için diziler hangileri diye merak ediyorsan yazının devamını hemen okuyabilirsin.

Sihirli Okul Otobüsü

Sihirli Okul Otobüsü

Netflix’teki en güzel çocuk dizileri arasında yer alan Sihirli Okul Otobüsü serisi, seni benzersiz bir yolculuğa çıkaracak. Bu dizide Bayan Frizzle ve onun sınıfı bilim dünyasına doğru eğlenceli bir maceraya atılıyor. Öğrencilerini yüksek teknolojiye sahip bir otobüsle uzayın derinliklerine gönderen Bayan Frizzle, bu yolculukta onlara eşlik ediyor ve bir yandan onları heyecanlandırırken bir yandan da bilgilendiriyor.

Ağaç Ev Dedektifleri

Ağaç Ev Dedektifleri

Gizem, heyecan ve maceranın olduğu Ağaç Ev Dedektifleri adlı çocuk dizisi, Toby ve Teri’nin yaşadıklarını konu alıyor. Toby ve Teri, dostları yardıma ihtiyaç duyduğunda gizemleri hızlıca çözüyor. Buldukları ipuçlarıyla dostlarını kurtaran bu iki kardeş, arka bahçelerindeki gizemlerle izleyenleri eğlendiriyor.

Beat Bugs

Beat Bugs

Beat Bugs dizisinde kahramanlar beş adet dost canlısı böcek. Bu böcekler, şarkılar söyleyerek çevreyi keşfediyor. Bir yandan unutulmaz şarkılarla seni eğlendirecek olan böcekler diğer yandan yaşadığın dünyada olup bitenler hakkında bilgi almana yardımcı oluyor.

Kelime Partisi

Kelime Partisi

Netflix’te farklı seriler hâlinde yayınlanan ve birçok sezonu bulunan Kelime Partisi dizisinde hayvan karakterler senin de maceraya ortak olmanı istiyor. Bailey, Franny, Kip ve Lulu isimli karakterler, başta nasıl konuşacakları olmak üzere birçok beceriyi öğrenmeye çalışıyor. 

Pup Academy

Pup Academy

Bu çocuk dizisinde en akıllı ve sevimli köpekler bir okula gidiyor. Sıra dışı ve eşsiz okulda eğitimlerine devam ederken herkesin ilgisini çekecek bir yolculuğa çıkan sevimli köpekler, insanların en iyi arkadaşı olmayı da öğreniyor. Onların dünyasına farklı bir açıdan bakmanı sağlayan Pup Academy, eğlenerek ve öğrenerek seyredeceğin diziler arasında yer alıyor.

Puffin Rock

Puffin Rock

Oona ile küçük kardeşi Baba, Puffin Rock adasında önemli bir maceraya dahil oluyor. Bu iki kardeş, dahil oldukları macerada önemli kavramları keşfediyor. Doğa, arkadaşlık, aile bağları gibi kavramlarla Oona ve Baba mutlu bir yaşamın sırlarını öğreniyor.

Kitap Köşesi

Kitap Köşesi

Kitap Köşesi, insanın kendini sevmesini ve kendiyle barışık olmasını farklı bir açıdan ele alıyor. Irkçılık karşıtlığını ana tema olarak belirleyen Kitap Köşesi, empatiyi ve eşitliği her zaman göz önünde bulunduruyor. 7 yaş ve üzeri çocukların severek izleyeceği, izlerken öğreneceği Kitap Köşesi, seslendirmelerle de farklı bir boyut kazanıyor. 

 

Netflix’te İzleyebileceğin Çocuk Dizileri

Netflix’te İzleyebileceğin Çocuk Dizileri

Netflix’te yer alan çocuklara göre dizilerle sen de yeni dünyalar keşfedebilirsin. İşte Netflix’teki çocuk dizilerinden bazıları:

Benzer İçerikler