LGS'ye Hazırlık için Ne Kadar Süre Gerekir?

  • 18.08.2022

LGS'ye hazırlık sürecinde sana özel bir plan dâhilinde verimli çalışman büyük önem taşıyor. Bu süreçte zaman temelli programlar yaparak kendine küçük hedefler belirlemen büyük hedefe doğru ilerlerken sana yardımcı olabilir. Başarının keyfini çıkardıkça daha hızlı motive olursun ve bu da seni mutlu sona götürür. Peki tüm bunlar için ne kadar zaman lazım?

Aslında bu biraz senin çalışma sistemine ve temel bilgilerinin yeterliğine bağlı olarak değişir. Kendi eksiklerinin neler olduğunu bulduktan sonra bunlar üzerinde çalışmaya başlayabilirsin. LGS'ye hazırlanırken eksiklerini tamamlamak, yeni bilgiler ile bağlantı kurmana yardımcı olur. Sen de LGS'ye hazırlık konusunda süreden kaynaklanan endişeler yaşıyorsan bu süreci sorunsuz atlatmana yardımcı olabilecek önerilere gel birlikte bakalım.

Soru Çözme Sistematiği Nasıl Olmalı?

Soru Çözme Sistematiği Nasıl Olmalı?

Verimli çalışmak için eksiklerini belirlemek önceliğin olmalı. Peki bunu tek başına yapabilir misin? Biraz zor olacaktır. Hele ki sınava gireceğin güne doğru bir geri sayımdayken vakit kaybetmeye gerek var mı? Eksiklerini belirleyip tamamlamak için program yaparken Vitamin LGS'den destek alabilirsin. Öncelikle sistemin senin için çalışma raporları hazırlamasını sağlayabilirsin. Bunu yapmanın yolu çok kolay: Sadece seviyene uygun olarak karşına çıkan soruları yanıtlaman yeterli. Soruları yanıtladıkça yapay zekâ senin için çalışır.

Konu bazlı analiz raporu, doğru ya da yanlış yanıtladığın veya boş bıraktığın sorulara göre hazırlanır. Her yanlış cevapladığın ya da boş bıraktığın soruda çözüm videolarını ve etkileşimli öğretmen konu anlatımlarını izleyebilirsin. Böylece videolarda karşına çıkan her soruyu çözerek konuyu pekiştirir ve öğretmen anlatımıyla eksiklerini tamamlarsın. Bunun yanı sıra soru çözümünde farklı dijital içeriklere yönlendirilerek konuyu kalıcı şekilde öğrenmen de sağlanır. Çözebildiğin her soru daha fazla net anlamına gelir.

 

LGS’ye Hazırlık için Zamanlama Nasıl Olmalı?

LGS hazırlık sürecini zamana dayalı bir plan içinde devam ettirmen önemli. Böylelikle kendini stresli ve baskı altında hissetmezsin. Sınava kalan süreyi göz önünde bulundurduğunda konu tekrarı ve test çözmek için ayıracağın vakitleri de belirlemen mümkün olur. Vitamin LGS'de tüm bu aşamalar birer “Adım”dır. Hızlı hatırlatmaları içeren “Hazırlık Adımı”ndan sonra soru çözümleri başlar. Çözdüğün her soru, akıllı sistem tarafından değerlendirilerek yapamadıklarında alternatifleriyle konuyu pekiştirmen sağlanır. Senin için özelleştirilmiş adımlarla gelen sorularla doğru zamanda ilerleme kaydedersin.

Çalışma süresi boyunca çok daha zengin soru içeriği karşına çıkacağı için belirlediğin zamanda daha fazla soru çözmüş olursun. Sistemde piyasada en çok tercih edilen yayınların soruları da bulunur. Böylelikle birçok kitabı aynı anda çalışabilirsin. Soru çeşitliliğini görebilmen sınavda senin için önemli bir avantaj olur. Her bir “Adım”da yapamadığın soruların bilgi ve becerilerini içeren yeni telafi sorularıyla kısa zaman içinde daha çok soru çözme imkânına sahip olursun. Peki bu “Adım”lar senin için nasıl özelleştirilir? Karşına gelen her soruyu doğru veya yanlış yanıtlaman ya da boş bırakman yeterli olacaktır. Bazı sorular diğerlerinden daha zor olabilir. Böyle sorularla karşılaştığında bir aşama daha ilerlediğini düşünebilirsin.

Senin için Hazırlanmış Bir Çalışma Programı Olsa Nasıl Olur?

Senin için Hazırlanmış Bir Çalışma Programı Olsa Nasıl Olur?

LGS'ye kadar kalan süreyi en verimli şekilde değerlendirmek için sana özel programlardan yararlanabilirsin. Gün gün performansının analiz edilmesi, sana özel eksiklerinin belirlenmesi ve bunları tamamlamak için doğru yönlendirmelerin yapılması bu kısa sürede seni avantajlı hâle getirecektir. Vitamin LGS senin için ve sana özel yenilenirken soru bankaları ve “Adım Kartları”yla sınavda karşına çıkacak tüm soru tiplerini tanıyor olmanı sağlar. Senin yapman gereken sadece önüne gelen soruları çözmektir. Sen de bu avantajlardan yararlanarak LGS'ye en iyi şekilde hazırlanabilir, hedeflerine ulaşabilirsin. Tekrar etmek istediğin sorular ya da konular olursa geriye dönebilirsin. Böylelikle bir konuyu ya da soru çözümünü dilediğin kadar izleyebilirsin.   

Benzer İçerikler