LGS ve YKS'ye Hazırlanan Öğrenciler 2. Dönemi Nasıl Geçirmeli?

  • 18.08.2022

İkinci dönem başladı, sınav tarihleri yaklaşıyor. Sen de üniversite ya da liselere giriş sınavlarına hazırlanıyor ve “Sınava az kaldı, ne yapmalıyım?” diye düşünüyorsan doğru yerdesin. Bu yazımızda sınava kadar kalan süreyi en verimli şekilde nasıl değerlendirebileceğine dair ipuçları ve öneriler var. Ayrıca hatırlatalım, bu kısa süreyi planlarken sakın acele etme ve paniğe kapılma çünkü bu sana sadece vakit kaybettirir.

Şimdi sakince eksiklerini belirlemenin ve bu eksikleri tamamlamak için hedefine yönelik bir çalışma programı oluşturmanın tam zamanı. “Arayı nasıl kapatacağım?” diyorsan kişisel çalışma planını oluştururken nelere dikkat etmen gerektiğine şimdi birlikte bakalım.

Sınava Az Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Sınava Az Kaldı, Ne Yapmalıyım?

Çalışmak için yeterli vaktinin olmadığını mı düşünüyorsun? Öncelikle endişeleri bir kenara bırakarak işe koyulabilirsin. Eksiklerini tamamlamak için daha çok değil, daha planlı çalışman gerekiyor. Bunun için öncelikle eksiklerinin neler olduğuna dair hızlı bir analiz yapmalısın. Hangi konularda zayıfsın ve hangilerini hiç bilmiyorsun? Bunların bir listesini yaparak ilk adımı atabilirsin. 

Kendini eksik hissettiğin konular için hızlandırılmış eğitime ihtiyacın olabilir. Konuları çalıştıktan sonra en basit soruları çözmeye başlarsan hızlı şekilde zor sorulara geçebilirsin. 

YKS için Raunt tarafından hazırlanan Arayı Kapat paketleriyle sınava kalan kısıtlı zamanı programlı ve verimli bir şekilde çalışarak değerlendirebilirsin. Bu paketlerde TYT, sayısal, eşit ağırlık ve sözel için hazırlanmış konu anlatımları ve sorular bulunuyor. Bu sorular ve anlatımlar sayesinde hızlı şekilde rakiplerinle arayı kapatabilirsin. Dilersen tüm sınav konularını baştan sona tekrar da edebilirsin. Ayrıca “Arayı Kapat” paketinde yer alan konu anlatım videolarını izleyerek konuları kalıcı bir şekilde öğrenebilirsin. 

LGS'ye hazırlıkta da aynı şekilde verimli çalışarak kalan sürede başarıya ulaşman mümkün. Bunun için de Vitamin LGS var. Vitamin LGS, eksiklerini kısa sürede tespit edip yapay zekâsı sayesinde sana özel bir çalışma planıyla ilerlemeni sağlar. Ardından eksiklerini tamamlaman için çözmen gereken soruları karşına çıkarır. Sen soruları çözdükçe yapay zekâ performansını tespit eder ve sınava hazır olman için seni birçok yeni soru tipiyle karşılaştırır. Anlamadığın ya da çözemediğin sorularda da çözümlü videoları izlemeni sağlar.

Vitamin LGS'deki sorular belirlenirken Türkiye'nin en güçlü kitap ve test yayıncılarının bir araya getirildiğini de belirtelim. Sen kitaplardaki soruları çözdükçe yenileri, en sonunda da telafi soruları karşına çıkarılır. Böylece çalışma sistematiğin ve performansınla kısa sürede çok hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve hedefine ulaşabilirsin.

 

Verimli Çalışmak için Ne Yapmak Gerekir?

Verimli Çalışmak için Ne Yapmak Gerekir?

Sınavlara çalışırken önünde kısa bir süre kaldıysa çalışmayı daha disiplinli ve daha sistematik bir hâlde sürdürmen gerekir. En çok zorlandığın konuları belirlemek, eksiklerini tamamlamaya yönelik kişisel çalışma planını oluşturmak için çevrim içi hizmet veren sınava hazırlık çözümlerinden destek alabilirsin. Konuları tamamladıktan sonra bol soru çözerek konuları pekiştirebilirsin. Burada da bazı soruların çözümleri için yardım alman gerekebilir. Ayrıca başarını ölçmek ve analiz yapmak için çok sayıda deneme sınavına girebilirsin. Özellikle Türkiye genelinde yapılan sınavlarda kendi performansını görerek hedefine uygun çalışma planı oluşturabilir ve vakit kazanabilirsin.

Sınava kadar kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirmek için yapman gerekenleri senin için özetledik. Bu önerilerimizi dikkate alıp hemen harekete geçersen hedefine ulaşabilirsin.

Benzer İçerikler