İstanbul'daki Lunaparklar

İstanbul'daki Lunaparklar

  • 15.04.2024

Lunaparklar, hangi yaşta olursanız olun çocuklar gibi eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz yerlerdir. Özellikle çocuklu ailelerin birlikte yapabileceği eğlenceli aktiviteler arasında lunaparka gitmek sıklıkla tercih edilen bir alternatiftir. İstanbul’un birçok farklı yerde bulunan lunaparkları ailelere farklı seçenekler sunar. Hafta sonu, ara tatil ve yaz tatillerinde boş vakitlerinizi ailecek değerlendirmek İstanbul’daki lunaparkları sizler için derledik.

Viasea Tema Park

Viasea Tema Park

İstanbul’daki lunaparklar listemize Anadolu yakasında yer alan Viasea Tema Park lunaparkıyla başlayalım. Avrupa’nın en hızlı lunapark trenleri arasında ilk beşe giren roller coaster’ın bu parkta olduğunu biliyor muydunuz? İstanbul’daki en iyi lunaparklardan biri olan Viasea Tema Park, Anadolu yakasında Tuzla Viaport Marina’da yer alıyor. Bu parkta, 35 farklı eğlence ünitesi arasından cesaretinizi zorlayacak dilediğiniz oyuncağı deneyerek çocuklarınızla keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Bakırköy Lunaparkı

Bakırköy Lunaparkı

Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olan birbirinden eğlenceli oyuncakların bir arada yer aldığı bu parkta zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. İncirli metro istasyonuna oldukça yakın bir konumda olması da ulaşım kolaylığı açısından büyük avantaj sağlıyor.

KidZania

KidZania

İstanbul’da lunapark ve eğlence alanı çeşitliliği oldukça fazladır. Anadolu yakasında Akasya Alışveriş Merkezi’nin içinde yer alan KidZania da onlardan biri. Meksikalı bir yatırımcının fikriyle kurulan ve ardından 14 farklı ülkede açılan bu parkın amacı çocuklara meslekleri tanıtmaktır. Çocuklar adeta küçük bir şehre benzeyen bu oyun alanında tüm gününü dilediği bir mesleği seçip onun materyalleriyle oynayarak geçirebilir. Çocuğunuza gerçek dünyaya benzeyen bir oyun alanında eğlenme imkânı sunmak için siz de KidZania’yı ziyaret edebilirsiniz.

Vialand Tema Park

Vialand Tema Park

Avrupa yakasındaki lunapark önerilerini sayarken Eyüp’te yer alan Vialand Tema Park’ı söylememek olmaz. Türkiye’de yer alan ve dünya standartlarındaki ilk tema parkı özelliğine sahip Vialand, 600 dönümlük bir arazideki eğlence alanıdır. Sadece lunapark değil, alışveriş merkezi, sergi ve sahne gösterilerini de içerisinde barındıran zengin sosyal faaliyetlerin yapılabildiği bir yerdir. Hafta içi 10.00-18.00 saatlerinde, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında hizmet verir.

Feshane

Feshane

Hem eşsiz bir manzara hem de sınırsız eğlenceyi bir arada yaşamak istiyorsanız bu önerimize kulak verin. İstanbul’un Eyüp semtinde Haliç kıyısında bulunan Feshane, en gözde lunaparklar listesine adını yazdırıyor. Sevdiklerinizle birlikte Feshane lunaparkında hoş vakit geçirip eğlenmenin yanı sıra burada yer alan tarihi güzelliklerin de tadını çıkarabilirsiniz.

Bostancı Lunaparkı

Bostancı Lunaparkı

İstanbul’un Anadolu yakasındaki en merkezi konumlarından biri olan Bostancı’da yer alan bu Lunapark 1983 yılında kurulmuştur. Lunaparkın içindeki tüm oyuncakların İtalyan yapımı olması ortama ayrıca farklı bir hava katar. Hepsi birbirinden eğlenceli oyuncaklara ev sahipliği yapan Bostancı Lunapark’ı büyük küçük herkese hitap etmesi sayesinde sıklıkla tercih edilen lunaparklar arasında yer alır.

Sizler de çocuklarınızlar doya doya eğlenmek ve keyifli anılar biriktirmek için bu eğlence merkezleri ve lunaparkları ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler