Çocuklarla İzlenebilecek En Güzel Kış Filmleri

Çocuklarla İzlenebilecek En Güzel Kış Filmleri

  • 12.06.2024

Dışarıdaki sıcaklıklar düşmeye başladığında yapılacak en iyi şey, çocuklarla birlikte kanepede kıvrılıp kışın izlenecek filmlere göz atmak! Sezonun havasına uyan bir kış filmi bulmak her zaman güzeldir. Alaska'nın vahşi doğasından fantastik, soğuk harikalar diyarına kadar bu filmlerin hepsi o bozulmamış kış havasını yakalar.

Tüm gece ailenizle sıcak, rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayacak en iyi kış filmlerini sizler için derledik. Öyleyse biraz sıcak kakao, biraz patlamış mısır hazırlayarak battaniyenizi alabilir ve bu eğlenceli seçimlerle rahatlayabilirsiniz.

Frozen

Frozen

İskandinav ülkesinde büyüyen Elsa ve Anna, birlikte oynamayı seven iki kardeştir. Elsa sihirli güçlerini kullanarak buzdan heykeller ve karlı harikalar diyarı yaratır. Ancak Elsa'nın güçleri çocukluk döneminde yanlışlıkla Anna'ya zarar verince, ikisi birbirinden ayrılır. Elsa, bir gün ülkesini kraliçe olarak yöneteceği günün korkusuyla yaşar. Böylesine halka açık bir rolde güçlerini nasıl gizli tutacaktır? Taç giyme töreninden kısa bir süre sonra, işler korktuğu kadar kötü gider. Yeni taç giyen Arendelle Kraliçesi Elsa, sonsuz kışı yaratmak için gizemli güçlerini kullandığında krallığının istemeden donmasına sebep olur. Artık işleri düzeltmek Anna'ya ve fantastik arkadaşlarına kalmıştır.

Harry Potter Serisi

Harry Potter Serisi

Harry Potter film serisi, tarihin en yüksek hasılat yapan sinema serisidir. Kurgusal karakter Potter, İngiliz yazar J. K. Rowling tarafından yaratılmış bir çocuk büyücüdür. Her bir seri, yetenekli bir büyücü olan Harry Potter ile arkadaşları Ron ve Hermione'nin Hogwarts sihir okulunda yaşadıkları olaylar üzerine kurgulanır.

Snow Time

Snow Time

Animasyonlu uzun metrajlı Kar Zamanı, küçük bir köyde yaşayan çocukların büyük bir kartopu savaşı için iki takım oluşturmalarını ve bu sırada aldıkları değerli hayat derslerini anlatır. Film izleyiciye, iyi tanımlanmış karakterler, yaratıcı bir eğlence duygusu ve dokunaklı anlar sunar. Umut ve dostluk üzerine keyifli bir komedi filmidir. Çocukluk döneminde arkadaşlar arasındaki değişken ilişkilerin, coşkulu rekabetin ve enerji verici dayanışmanın çocukların hayatında oynadığı rolü yansıtır.

It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

Şahane Hayat, Amerikan film tarihinin en beğenilerek ve sevilerek izlenen filmlerinden biri olarak görülür. Filmin ana karakteri George Bailey hiç doğmamış olmayı diledikten sonra dileğini gerçekleştirmek için dünyaya bir melek gönderilir. Koruyucu melek sayesinde birinin hayatını gerçekten harika yapan şeyin sevgi ve dostluk olduğunun farkına varır.

Neşeli Ayaklar

Neşeli Ayaklar

Film, diğer penguenler gibi şarkı söyleyemeyen, ancak oldukça sıra dışı bir yeteneğe sahip olduğunu fark eden tatlı Mumble adında küçük bir penguen hakkındadır. Mumble, filmde becerilerinizi geliştirmeyi öğrenerek, hedeflerinize sadık kalırsanız fark yaratabileceğinizi kanıtlar. Canlı karakterler ve karla dolu Antarktika manzarası, bu filmi çocuklar için mükemmel bir kış filmi yapar.

Buz Devri

Buz Devri

Seri olan filmin tamamı sorunları çözmek için birlikte çalışan üç komik arkadaşa odaklanır. Komik hayvan üçlüsü bir insan bebeği bulur ve bu bebeğin kabilesini bulmaya karar verir. Zamanın zorlu ve doğal koşullarına göğüs gererken bebeği sağ salim ait olduğu yere ulaştırmaya çalışırlar.

Babamın Penguenleri

Babamın Penguenleri

Aynı isme sahip çocuk kitabından uyarlanan bu filmin başrolünde Jim Carrey yer alır. Film, altı pengueni miras olarak alan ve onlarla birlikte şehirdeki dairesinde yaşayan bir işadamı hakkındadır. İş adamı, eski karısı ve çocukları doğum gününü kutlamak için yanına geldiğinde, penguenlerin ailesiyle yeniden bağ kurmasına yardımcı olabileceğini fark eder.

Siz de bu kış filmi önerilerini çocuklarınızla birlikte izleyebilir, soğuk günlerde sıcak bir aile ortamı oluşturmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Benzer İçerikler