Çocuklar için Eğitici Film ve Çizgi Film Önerileri

Çocuklar için Eğitici Film ve Çizgi Film Önerileri

  • 15.06.2024

Renkli dünyalar, hayali kahramanlar, süper güçlerle dolu çocuk filmleri ve çizgi filmler her yaş grubundan çocuğun ilgisini çekiyor. Bu içerikleri vazgeçilmez yapan bazen sunulan dünyanın bizimkinden çok daha renkli ve hareketli olması, bazen de yaratılan dünyada imkânsızların ortadan kalkması oluyor.

Peki çocuklara uygun filmler sadece eğlenmek için mi var? Elbette hayır. Bu içerikler aynı zamanda çocuklar için eğitici de olabiliyor. En iyi eğitici çocuk filmleri hem eğlenceyi hem de yeni bir bakış açısı kazandıran bilgileri bir araya getiriyor. Siz de çocuklarınız için izlerken eğlendiren, eğlendirirken yeni şeyler öğreten görsel içerikler arıyorsanız, işte sevebilecekleri bazı eğitici çocuk filmlerini sizler için sıraladık.

Çocuklar için Film Önerileri

Çocuklar için Film Önerileri

Kung Fu Panda 


Kim demiş animasyonlar sadece çocuklar içindir diye? Ailecek izleyebileceğiniz Kung Fu Panda, bu görüşü yıkan animasyonlardan sadece bir tanesi. Film, ailesinin makarna dükkânı olan beceriksiz panda Po’nun Kung Fu dünyasına girerek adım adım bir dövüşçüye dönüşmesini anlatıyor.

Bücür 

Bir bilgisayar dehası olan Umut’un annesini ararken başından geçen maceraları anlatan filmi izlerken çokça güleceğinize emininiz. Umut annesini bulabilmek için İstanbul yollarına düşerken, başını olmadık belalara sokuyor.

Matilda 

Matilda, ilgisiz bir anne ve babanın kendi halinde büyüyen küçük kızıdır. Bir gün tesadüfen zihin gücüyle eşyaları hareket ettirebildiğini keşfeder. Ailesi inanmasa da ona inanan birileri çıkacaktır. Matilda, hayal gücü ile bezenmiş eğlenceli bir film seçimi olarak sizi bekliyor. Üstelik usta oyunca Danny DeVito’nun bu filmdeki performansını da mutlaka görmelisiniz.

Sihirli Güreşçi 

11 yaşındaki Leo’nun hayatı sihirli bir güreş maskesi bulmasıyla tamamen değişir. Bu maskeyi en büyük hayali olan WWE yarışmasına katılıp süperstar olmak için kullanacaktır. Efsane olmuş rakiplerle ringe çıkan Leo’nun bu hayali gerçek olacak mıdır? Siz de ailenizle keyifli bir film gecesi için bu filmi tercih edebilirsiniz.

Jumanji 

Robin Williams’ın efsane oyunculuğuyla taçlanan film, iki kardeşin eski bir aile oyununu keşfedip oynamasıyla başlıyor. Kardeşler farkında olmadan 25 yıl önce yutulmuş Parrish’in serbest kalmasını sağlarlar. Ancak Parrish’in yutulduğu günden bu yana işler çok değişmiştir. Yutulduğunda küçük bir çocuk olan Parrish, artık kocaman bir adam olmuştur. Bu macera da kesinlikle izlemeye değer.

Paddington 

İngiliz hayranlığı genç ayıyı Peru’dan Londra’ya getirir. Ancak Paddington istasyonunda yolunu kaybeder. Neyse ki burada iyi niyetli bir aile ile karşılaşır. Aile, bu sevimli ayıyı evine alır ve ona karşılaştıkları istasyon olan Paddington ismini verir. Her şey yolunda giderken, Paddington’un bir hayvan doldurma sanatçısı ile karşılaşması tüm işleri altüst eder. Bu filmi de aile sineması listene ekleyebilirsiniz.

Bizim Köyün Şarkısı 

Müzik yarışmasına katılmak üzere olan Çınar, tam o sırada kötü bir haber alır. Babası, köye geri dönme kararı almıştır. Babasını bir türlü ikna edemeyen Çınar, en sonunda pes ederek ailesi birlikte köye gider. Köyde yepyeni arkadaşlıklar edinen Çınar, bir yandan da hayalini gerçekleştirmenin yollarını aramaktadır. Müzik ve dostluk üzerine olan bu filmle eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

Mogli Orman Çocuğu

Mogli, ormanda bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilmiş bir çocuktur. Ormandaki tüm hayvanlar tarafından kendilerinden biri gibi kabul edilmiştir. Bir tanesi hariç… Onu istemeyen tek hayvan, kaplan Shere Khan’dır. Bu duruma Mogli’nin insan kökeniyle yüzleşmesi de eklenince, işler daha tehlikeli bir hal alacaktır. Filmi izlerken siz de Mogli’nin mücadelesinden etkilenebilirsiniz.       

Çocuklar için Çizgi Film Önerileri

Çocuklar için Çizgi Film Önerileri

Şirinler

Şirinler uzun yıllardır bilinen ve pöpülerliğini hiç kaybetmeyen çizgi filmler arasında yer alıyor. Bugünün yetişkinlerinin anılarında da yer alan Şirinler, eğitici çizgi filmler arasında sayılabilir. Çizgi film, Şirinler Köyü adı verilen bir köyde geçiyor. Şirinler Köyü’nün sakinleri olan ve Şirin olarak adlandırılan mavi renkli küçük yaratıklar, izleyenlere paylaşma, arkadaşlık, yardımseverlik gibi olumlu mesajlar veriyor. Şirinlerin birbirleriyle uyum içinde çalışması, iş bölümü yapması ve sorumlulukların farkında olması her yaş grubundan çocuk için iyi bir örnek.

Harika Kanatlar

Eğitici çizgi filmlerden biri olan Harika Kanatlar, birçok farklı ülke hakkında bilgi sahibi olmaya yardımcı oluyor. Çizgi filmde kargoları farklı yerlere götüren uçakların hikayeleri anlatılıyor. Bu hikayeler yalnızca gidilen ülkeler hakkında fikir vermiyor, aynı zamanda çocukların farklı kültürleri de tanımasına olanak sağlıyor.  

Rafadan Tayfa

Çocuklar arasında oldukça popüler olan çizgi filmlerden biri de Rafadan Tayfa. Rafadan Tayfa, aslında 80’li yılları anlatıyor. Dolayısıyla, çocuklar Rafadan Tayfa sayesinde biraz eskiye gidebilir, o yılların kültürü ve yaşantısı hakkında fikir sahibi olabilir. Ayrıca çizgi filmin kahramanları, birbirlerine karşı tutumlarıyla izleyenlerin sıcak bir arkadaşlığı deneyimlemesine de imkân veriyor.

Pepee

Yerli bir yapım olan çizgi film Pepee’nin aile bireyleriyle ve arkadaşlarıyla her gün yaşadığı olaylara değiniyor. Çizgi filmde Pepee, Türk kültürünün farklı yönlerini eğlenceli bir şekilde öğreniyor. Ayrıca çocuklar karakterlerin söylediği şarkılarla dans etmekten büyük keyif alıyor.  

Miles Yarının Ötesinde

Miles Yarının Ötesinde, NASA danışmanlarıyla üretilen bir çizgi film. Bu çizgi filmde Castillo’nun hikayesini konu alıyor. Çizgi filmde Castillo, ailesiyle uzayın derinliklerine gönderiliyor ve burada keşfe çıkıyor. Miles Yarının Ötesinde, çocuklara dünyanın ötesine geçme ve uzayla ilgili yeni keşifler yapma fırsatı sunuyor.

Yaşlarına uygun film ve çizgi filmleri izlemek çocukları sadece eğlendirmiyor, aynı zamanda onlara günlük olaylara farklı açılardan bakmayı ve yardımseverlik, arkadaşlık gibi olumlu mesajları da öğretiyor. Siz de çocuklarınıza bu içerikleri izlerken eşlik ederek keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Benzer İçerikler