Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Multiplayer Bilgisayar Oyunları

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Multiplayer Bilgisayar Oyunları

  • 15.06.2024

Multiplayer bilgisayar oyunları, birbirinden ne kadar farklı olsa da aynı zamanda da birçok benzer yönü paylaşıyor. Bu oyunlar, arkadaşlarınla çevrim içi etkileşim kurmanın basit ama zevkli yolunu sunuyor. Ayrıca, eğlenceli bir oyun gecesi yaşamana fırsat tanıyor.

Arkadaşlarınla oynamak için multiplayer bilgisayar oyunları mı arıyorsun? En iyi multiplayer bilgisayar oyunlarına gel birlikte göz atalım.

MineCraft

MineCraft

Arkadaşlarla oynanacak pc oyunları arasında yer alan Minecraft, oyuncuların üç boyutlu dünyalarda çeşitli bloklar oluşturup parçaladıkları oyun. Tüm yaş gruplarına hitap eden Minecraft dünyası, seni hayal bile edemeyeceğin yerlere götürüyor. Bu senin kendi hikâyen ve bu hikayenin içerisinde istediğin her şeyi yapabiliyorsun. Gelişmeyi hiç bırakmayan oyun, hayatta kalma oyunundan çok daha fazlası olmaya devam ediyor. Yaratıcılığını destekleyen bu oyunla sen de keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsin.

Space Engineers

Space Engineers

Bu oyun Minecraft'ın temel oynanışını esas alıyor. Oyunda kendi üslerini ve uzay gemilerini inşa edebiliyor ve bir güneş sisteminde yolculuk edebiliyorsun. Space Engineers, karmaşık sistemiyle inşaatın temellerini öğrenirken eğlenmeni de sağlıyor.

Terraria

Terraria

Başarılı oyun Terraria, 2011'deki ilk lansmanından bu yana hala kendi karakterini ve çekiciliğini koruyor. 2D Minecraft olan oyun, kendi hedeflerini yaratmana imkân tanıyor. Oyunda etkileyici bir konak veya operasyon üssü inşa edebiliyor, arazinin en uzak noktalarını keşfedebiliyor veya zenginlik için yeraltı avcılığının derinliklerine dalabiliyorsun.

Starbound

Starbound

Bu oyunda kalıcı bir üs inşa etmek yerine, gezegenler arasında seyahat etmek ve kozmosu keşfetmek için kullanabileceğin bir yıldız gemisine sahip oluyorsun. Uçsuz bucaksız evreni keşfetmek için yola çıktığın oyunda kendi hikayeni yaratabiliyorsun ve bu sonsuz sistemin galaktik gizemlerini keşfedebiliyorsun. Starbound'un zengin çeşitlilikteki oyunu tüm yönleriyle geniş bir kitleye hitap ediyor. Minecraft ve Terraria gibi oyunların hayranıysan bu oyunu kaçırmamalısın.

Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic

Oyun, cevherler ve değerli eşyalar için temel madencilik konseptini benimsiyor. Deep Rock Galactic’de başarının anahtarı olan ekip çalışmasına son derece değer veriliyor. Oyunda sıkı ve dürüst çalışma prensibiyle gizemli mağaralar fethedebiliyor. Uzay cücelerinin bulunduğu bu çok oyunculu oyunda ileri teknolojiyle donatılmış aletlere sahip olabiliyorsun. Yoluna çıkan düşman yaratıklar, kararlarını tamamen etkileyebiliyor. Bu birinci şahıs nişancı oyunu her oynadığında yeni bir şey deneyimlemeni sağlıyor.

Lego Worlds

Lego Worlds

Lego tuğlalarından yapılan bu dünyayı istediğin gibi değiştirebiliyorsun. Lego Worlds oyununu devasa bir Lego oyuncak kutusu olarak düşünebilirsin. Hayal gücünü serbest bırakan bu oyunla kendi yapılarını oluşturabiliyorsun.

Eco

Eco

Tüm dünyada bitkiler ve hayvanlarla dolu simüle edilmiş bir ekosistem yaratmakla ilgili olan oyunda; inşa etmen, kaynak toplaman ve ektiğin ekinleri hasat etmen gerekiyor. Binalar inşa ederken, hayvanları avlarken, erzak toplarken, giysiler yaratırken ve vatandaşlarının hayatlarını iyileştirmek için yeni teknolojiler araştırmak için çalışırken çok dikkatli olman gerekiyor. Çünkü bu sırada dünyayı alevler içinde yutacak ve tüm yaptıklarını yok edebilecek bir meteor saldırısı yaklaşıyor. Tüm bunlar olmadan önce bir medeniyet inşa edebileceğine inanıyor musun? Bunu öğrenebilmek için oyunu mutlaka oynamalısın.

Among Us

Among Us

Arkadaşlarla oynanacak çevrim içi bilgisayar oyunları arasında hızlı bir tempoya sahip oynaması kolay bu oyun, özel seçenekleriyle birçok oyuncuyu cezbediyor. Oyunda başarı sağlamak için iyi bir iletişim kurman, ekip oyuncusu olman ve bazı yeteneklerini kullanman gerekiyor. Oyuncular oyunda oluşan durumları konuşmak, kararlar almak ve sahtekârın kim olduğunu bulmak için sohbet fonksiyonundan yararlanabiliyor.

Multiplayer bilgisayar oyunları, eğlenceli olmasının yanı sıra arkadaşlarınla bağlantıda kalmanı sağlıyor. Multiplayer bilgisayar oyunları aynı zamanda el-göz koordinasyonunu geliştirmene ve tepki verme sürenin hızlanmasına da destek olabiliyor. Sen de arkadaşlarınla bu oyunları oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsin.

Benzer İçerikler