7. Sınıflara Okuma Kitabı Önerileri

7. Sınıflara Okuma Kitabı Önerileri

  • 15.06.2024

Edebiyatı seviyor ve 7. sınıf okuma kitapları arıyorsan doğru yerdesin. Hikayeden şiire, romandan çizgi romana kadar farklı türleri 7. sınıf kitap önerileri arasında bulabilirsin.

Bir solukta okuyacağın macera dolu serilerle hayal dünyanı zenginleştirebilir ya da gerçek dünyayla ilgili sayısız bilgi içeren araştırma kitaplarını tercih edebilirsin. 7. sınıf için okuma kitapları listemizde pek çok farklı türü ve içeriği de bulman mümkün.

7. Sınıf Okuma Kitabı Tavsiyeleri

7. Sınıf Okuma Kitabı Tavsiyeleri

7. sınıfa uygun okuma kitapları oldukça renkli konulara sahip. 7. sınıf okuma kitap önerileri listemizin ilk sırasında ise elbette Harry Potter serisi yer alıyor. Dünyaca ünlü yazar J. K. Rowling tarafından kaleme alınan 8 kitaplık bu seri, tüm dünya çocuklarının en sevdiği romanlar arasında. Anne ve babasını kaybettikten sonra teyzesi, eniştesi ve kötü huylu kuzeni ile birlikte yaşamaya başlayan Harry, aslında bir büyücüdür. Okula başlama yaşına geldiğinde baykuşların getirdiği garip mektuplar alır ve bir büyücülük okuluna gideceğini öğrenir. Harry Potter'ın macerası Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu ile birlikte başlar ve 8 kitap boyunca soluksuz şekilde sürer. 7. sınıfların okuması gereken kitaplar arasında yer alan Harry Potter serisini çok seveceğinden emin olabilirsin. Fantastik ögeler taşıyan bir diğer kitap olan Narnia Günlükleri serisini de listene ekleyebilirsin.

Yerli Eserler Arasından 7. Sınıf İçin Kitap Önerileri

7. sınıf kitap okuma listesi içerisinde yerli eserleri de bulman mümkün. Pera Günlükleri Serisi, macera arayanlar için oldukça ideal. Şimdilik 5 kitaptan oluşan seri, yazar Delal Arya tarafından kaleme alınıyor ve hikaye İstanbul'daki Pera Oteli'nde geçiyor. İki kardeşin gizemli soruların peşinden sürüklendiği bu fantastik hikayede dünya coğrafyası ve tarihiyle de ilgili harika bilgiler yer alıyor. Dilek Sever'in yazdığı Dev Bir Benek isimli romanı da okunacaklar listene ekleyebilirsin. Hikaye bir bisikletin ağzından anlatılıyor ve Benek adındaki kız çocuğunun yaşadığı zor bir döneme odaklanıyor. Mutluluktan içini ısıtacak bir roman okumak ve eski İstanbul sokaklarında turuncu bir bisikletle turlamak istersen Dev Bir Benek tam da sana göre.

7. Sınıflar İçin Kitaplar

7. Sınıflar İçin Kitaplar

7. sınıflara okutulabilecek kitaplar arasında felsefe serileri de bulunuyor. Yazar Brigitte Labbe tarafından kaleme alınan Çıtır Çıtır Felsefe serisi konu çeşitliliği ile dikkat çekiyor. 32 kitaplık bu özel seri içerisinde Adalet ve Haksızlık, Özgür Olan ve Olmayan, İyi ve Kötü, Yaşam ve Ölüm gibi başlıklar yer alıyor. Yazar her kitapta farklı bir konuyu masaya yatırıyor ve çocuklar için felsefe yapıyor. Çıtır Çıtır Felsefe serisini okuyarak soyut düşünmeyi öğrenebilir ve hayat hakkında pek çok bilgiye sahip olabilirsin. Kitap okurken resimlere bakmaya bayılanlar içinse harika çizgi romanlar bulunuyor. Sen de onlardan biriysen Red Kit, Cedric, Batman ve Spiderman gibi unutulmaz çizgi romanlarla tanışabilirsin. 7. sınıf öğrencilerine kitap önerileri arasında şiirler de bulunuyor. Edebiyatın bu özel alanı ilgini çekiyorsa Pelin Güneş, Mavisel Yener ve Haydar Ergülen gibi şairlerin çocuklar için yazdığı şiir kitaplarına göz atabilirsin.

Sen de tam bir kitap kurduysan ve daha kısa zamanda daha çok kitap okumak istiyorsan hızlı okuma tekniklerini öğrenebilirsin. Bunun için Hızlıgo'yu kullanarak günde sadece 20 dakikalık pratikler yaparak, anlayarak okuma hızını kısa sürede artırabilirsin.

Benzer İçerikler