Egitim.com
Egitim.com

Vitamin

Sık Sorulan Sorular

Egitim.com Hakkında

 • Egitim.com Nedir?

  Egitim.com, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan eğitim ve öğretime uygun Türkçe içerikler barındıran internet sitelerden, kullanıcıların girdikleri arama ifadelerine uygun olanları çeşitli algoritmalardan geçirdikten sonra sunan eğitsel bir arama motorudur.
 • Egitim.com kimlere yöneliktir?

  Egitim.com’un hedef kitlesi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri, öğretmenleri ve velileridir.
 • Üye olmak gerekir mi?

  Egitim.com için şu anda herhangi bir üyelik işlemi gerekmemektedir.
 • Neden egitim.com?

  Egitim.com, altyapısında kullandığı gelişmiş algoritma ve modeller sayesinde derslerle uyumlu, amacınıza ve istediğiniz sınıf seviyesine uygun eğitsel içeriğe sahip web sayfalarına hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Bu sayede eğitim sürecinde ilgisiz olan, konuların dışında kalabilecek sakıncalı içeriğe sahip sayfalarla uğraştırmadan en kolay yoldan istediğiniz bilgiye ulaştırmayı hedefler.
 • Hangi tarayıcılarda çalışır?

  Egitim.com, tüm tarayıcılar ile çalışmaktadır. Egitim.com’dan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için tarayıcılarınızın en son sürümlerini kullanmanız tavsiye edilir.
 • Egitim.com’un diğer arama motorlarından farkı nedir?

  Egitim.com diğer arama motorlarından farklı olarak;
  1. sakıncalı içeriklerden arındırılmış tamamen güvenli bir arama motoru hizmeti sunar.
  2. arama ifadenizle ilgili sadece eğitsel içerik barındıran sayfaları sunar.
  3. amacınıza ve seçtiğiniz sınıf seviyesine uygun içerikleri süzer.
  4. konuyla ilgisiz sayfalardan sizi kurtararak zaman kazanmanızı sağlar.

Sonuçlar Hakkında

 • Arama yapıldığında gelen sonuçları egitim.com mu hazırlıyor?

  Egitim.com’un amacı internette yer alan Türkçe eğitsel sitelere hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktır. Egitim.com’un, bu sayfaların içeriklerinin hazırlanmasıyla bir ilişkisi yoktur.
 • Hangi derslere ait içerikler var?

  Egitim.com, Milli Eğitim Bakanlığı K-12 öğretim programlarında belirtilen bütün derslere ait içeriklere ulaşmanızı hedeflemektedir. Unutmayınız ki gelişmeye açık bir sistem olan egitim.com yapılacak olan geliştirmelerle, yeni özelliklerle, öneri ve yorumlarınızla daha da şekillenecektir.
 • Ne tür içeriklere ulaşabilirim?

  Egitim.com ile derslerden istediğiniz konulara ait anahtar kelimeler girerek;
  1. sunumlara
  2. sorulara
  3. testlere
  4. konu anlatımlarına
  5. çözümlü örneklere
  6. ders planlarına
  7. etkinliklere
  8. diğer ders materyallerine ulaşabilirsiniz.
 • Öğretmen veya öğrenci farkı gözetiliyor mu?

  Egitim.com’da öğretmen, öğrenci ve veli ayrımı yapılmamaktadır. Şu aşamada arama süzgeci kullanılarak farklı amaçlara hizmet sunulmaktadır.
 • Ders bazında arama yapılabilir mi?

  Egitim.com’da gelen içerikler tamamen internet ortamından bulunan sonuçlar olup herhangi bir ders bazında özelleştirme yapılmamaktadır . Belirli bir derse ait içeriğe o dersin adını arama ifadenize ekleyerek ulaşabilirsiniz. Örneğin; hayat bilgisi dersi kapsamında beslenme konusu ile ilgili sonuçlara ulaşmak için “beslenme hayat bilgisi” aramasını yapabilirsiniz.
 • Egitim.com güvenli mi?

  Egitim.com, sakıncalı içeriklerden tamamen arındırılmış eğitsel sayfalar arasında güvenli bir arama ortamı sağlar.
 • “Sınıflara Göre” seçeneği sonuçları nasıl filtrelemektedir?

  “Sınıflara Göre” seçeneği, arama sonuçlarını belirtiğiniz sınıf seviyesine ait öğretim programında yer alan konuları, kazanımları ve becerileri dikkate alarak filtreler. Bu sayede arama ifadeniz ile ilgili o seviyeye uygun sonuçlar listelenir.
 • “Okulöncesi, ilkokul, ortaokul veya Ortaöğretim” seçtikten sonra tüm sonuçlara nasıl dönerim?

  “Okulöncesi, ilkokul, ortaokul veya Ortaöğretim” seviyelerinden biri seçili iken tüm sonuçlara dönmek için, seçili olan seviyenin üzerine tıklayarak seçimi kaldırmanız yeterlidir.
 • “İçeriğe Göre” seçenekleri sonuçları nasıl filtrelemektedir?

  “İçeriğe Göre” seçeneklerini kullanarak, arama ifedenize herhangi bir ekleme yapmadan amacınıza uygun içeriğe sahip sayfalara kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin herhangi bir arama yaptıktan sonra “Sorular” seçeneğini kullanarak, arama ifadenizle ilgili soru, test ve sınav içeren sayfalara ulaşabilirsiniz.
 • Hem “Sınıflara Göre” hem de “İçeriğe Göre” seçeneklerini birlikte kullanabilir miyim?

  “Sınıflara Göre” ve “İçeriğe Göre” seçeneklerini birlikte kullanarak istediğiniz seviyeye ve içeriğe uygun sonuçlara ulaşabilirsiniz.
 • Video arıyorum, hangi seçeneği kullanmalıyım?

  Arama ifadeniz ile ilgili videolara ulaşmak için “Konu Anlatımları” seçeneğiniz kullanabilirsiniz.
 • Metin dokümanları ne demektir?

  “Metin Dökümanları” arama ifadeniz ile ilgili pdf,doc ve docx uzantılı dokümanlara ulaşmanızı sağlar.
 • Arama yaptıktan sonra hangi sonuca tıklamalıyım?

  Aramanız sonucunda gelen sayfalar, arama ifadenizle en alakalı olanlar üst sıralarda yer alacak şekilde sıralanır. Bu yüzden, ilk sıralarda gelen sonuçları kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.
 • Aradığımda sonuç bulunamadı diyor, ne yapmalıyım?

  Sonuç bulunamadığı durumlarda, arama ifadesini doğru yazıp yazmadığınızı yada eğitim alanından bir ifade olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer arama ifadesini doğru yazmışsanız, “Arama Süzgeci” seçeneklerinden uygun olanı/olanları kullandığınızdan emin olunuz.
 • Sakıncalı içeriklere erişim engelli mi?

  Egitim.com’da sakıncalı içeriklere sahip aramalar yapılamaz ve herhangi bir arama sonucunda sakıncalı içereği sahip sayfalar yer almaz.
 • Açmak istediğim sayfa neden görüntülenemiyor?

  Sonuçlar arasında yer alan sayfalar, belirtilen sayfanın adresinin kullanım dışı olduğu veya sitenin kullanıma kapandığı durumlarda görüntülenemez. Görüntülenemeyen sayfalar kısa süre içerisinde sonuçlar arasından kaldırılır ve sorun giderildiğinde tekrar sonuçlara dahil edilir.
 • “Bu siteden sonuçlar” ne işe yarar?

  “Bu Siteden Sonuçlar” seçeneğini kullanarak, o site içerisinde arama ifadeniz ile ilgili yer alan başka sonuçlar var ise onlara ulaşabilirsiniz.
 • + ve – kullanarak arama yapabilir miyim?

  Diğer arama motorlarında da olduğu gibi “+” ve “-“ karakterlerini kullanarak sonuçlar içerisinde mutlaka bulunmasını ve bulunmamasını istediğiniz kelimeleri belirterek aramanızı özelleştirebilirsiniz.
 • “Siteni Ekle” nedir?

  Eğer eğitsel bir site sahibi iseniz ve sitenizin Egitim.com sonuçları arasında yer almasını istiyorsanız “Siteni Ekle” seçeneğini kullanarak sitenizi bize bildirebilirsiniz.
 • İletilen görüşler nasıl değerlendirilmektedir?

  Bize iletmiş olduğunuz görüşleriniz ekiplerimizce tek tek incelenmekte ve Egitim.com’un iyileştirilmesi ve geliştirilmesinde kullanılmak üzere değerlendirilmektedir.
 • Görsel arama yapabilir miyim?

  Egitim.com görsel içeren sayfaları algılayan algoritmasıyla bu sayfaları üst sıralara taşımaktadır. Direk olarak görsel arama özelliği sunmamaktadır.
© 2012-2018 Sebit A.Ş. - Eğitsel arama motorunun tüm hakları 'e aittir.
Bu sitede Indicto arama motoru teknolojileri kullanılmaktadır.